Ilustrační FOTO - Pixabay

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Zájemci si prohlédli třeba kotle spalovny nebo třídící linky, mohli si vyzkoušet také to, jak se vyklápí popelnice do popelářského vozu. V areálu byla desítka recyklačních infostánků. Program dále pokračuje až do půlnoci.

SAKO je akciová společnost ve stoprocentním vlastnictví města. O čistotu a energii pro Brno se stará 430 zaměstnanců, podnik má moderní zázemí pro energetické využívání odpadu.

Program ve spalovně je přidruženou součástí úklidových akcí, které se konají po celém světě. V Česku bylo do akce Ukliďme svět, ukliďme Česko registrováno zhruba 4200 úklidů. Cílem je hlavně vyčistit černé skládky a odstranit nepořádek po turistické sezoně. Termín jarního úklidu je stanoven na 4. dubna příštího roku.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.5, celkem 4 hlasy.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.