Stovka Čechů vlastní víc než bilion

Nejbohatším Čechem zůstává podle časopisu Forbes majitel investiční skupiny PPF Petr Kellner s odhadovaným majetkem v hodnotě 350 miliard korun. Premiér a předseda ANO Andrej Babiš propadl z druhého místa na čtvrté, jeho jmění se proti loňsku snížilo o pět miliard na 70 mld. Kč.

Babiš si pozici v podstatě vyměnil s realitním magnátem Radovanem Vítkem, který zbohatl o 15 mld., což ho vyneslo s majetkem za 75 mld. Kč na druhé místo. Třetí je vlastník KKCG Karel Komárek, který mimo jiné ovládá Sazku.

Souhrnné jmění podnikatelů, kteří se v žebříčku propracovali do stovky, činí 1,2 bilionu Kč.

Z první desítky vypadl bývalý uhlobaron Zdeněk Bakala a nahradil ho finančník Jiří Šmejc, který je minoritním podílníkem splátkové firmy Home Credit a vlastní chorvatskou sázkovou kancelář Super Sport.

Žebříček Forbesu se letos rozrostl o 20 nových jmen. Významnou část z nich tvoří byznysmeni, kterým k jejich jmění pomohly moderní technologie. Patří mezi ně například Martin Hájek, šéf a hlavní majitel společnosti Livesport, která poskytuje nejrychlejší sportovní výsledky nejen do mobilů po celém světě.

Odhad Babišova jmění tvoří podle Forbesu především holding Agrofert. »Agrofert je zaparkovaný ve dvou svěřenských fondech, Andrej Babiš ale zůstává příjemcem z nich plynoucích benefitů, proto ho do žebříčku stále řadíme,« uvedl Forbes.

Nejbohatší ženou v ČR je podle Forbesu Jitka Cechlová Komárková, s majetkem v hodnotě 4,8 mld. Kč. Většinu majetku v minulosti získala při dělení holdingu KKCG rodiny Komárkových.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 1 hlas.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.