Ilustrační FOTO - Pixabay

Kdo je šílený?!

Britští vládní poslanci dostali pokyn, aby v případě, že Brusel odmítne návrh Londýna na změnu brexitové dohody, nazvali postoj Evropské unie "šíleným".

Plyne to podle serveru BuzzFeed z interního sdělení, které konzervativním zákonodárcům e-mailem rozeslali poradci kontroverzního pravicového premiéra Borise Johnsona. Podle ČTK dali ve vzkazu rovněž najevo, že Spojené království se bude snažit svalit vinu na EU, pokud se obě strany nedokážou domluvit a 31. října nastane neřízený brexit.

Interní sdělení, nazvané »Postoje, které je třeba zaujmout«, uvádí, že vláda je ochotna o svých návrzích dále jednat. Pokud ale Evropská unie odmítne vyjít vstříc Londýnu v bodech, které jsou pro něj nepřijatelné, mají konzervativci říkat, že jednání ukončil Brusel. To se týká především odchodu Severního Irska z celní unie s EU.

Jestliže Brusel jednání ukončí, pak se vláda podle textu e-mailu zaměří na přípravy k odchodu 31. října. Tím se ovšem dostane do fáze protizákonného jednání.

(rom)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6, celkem 4 hlasy.

(rom)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.