Z Blaníku na Říp

V bývalém refektáři Sázavského kláštera se v nedělní poledne uskutečnilo slavnostní otevření Poutní cesty Blaník – Říp.

»Tato poutní cesta propojuje dva bájné a historicky důležité vrcholy v naší zemi, prochází i mnoha zajímavými místy, které spravují organizace Středočeského kraje. Má jistě svůj potenciál i v oblasti cestovního ruchu,« ocenil na místě aktivity spolku Cesta Česka, který cestu společně s Klubem českých turistů připravil, předseda středočeského výboru pro památkovou péči, kulturu a cestovní ruch Zdeněk Štefek (KSČM).

Cesta je rozdělena do sedmi etap a měří necelých 190 kilometrů. Každá etapa má vlastní téma k zamyšlení. Trasa začíná v Louňovicích pod Blaníkem a mezi hlavní místa cesty patří hora Blaník, Český Šternberk, Sázava, Kouřim, Sadská, Stará Boleslav, Mělník a Říp.

Trasa vede většinou po značených cestách a je schůdná pro turisty. V každém z hlavních míst má být spolupracující informační centrum nebo jiný partner, kde bude možné zakoupit poutnickou mapu, deníček i další materiály. Do deníku si lidé mohou dávat i razítka z partnerských míst. Po trase je také 54 tabulek s QR kódy, které jsou klíčem k dalším informacím.

(zs)

FOTO – autor


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 1, celkem 2 hlasy.

(zs)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.