Centrála interpolu v Lyonu ve Francii. FOTO - wikimedia commons

Češka viceprezidentkou Interpolu?

 

Na místo viceprezidenta Výkonného výboru mezinárodní policejní organizace Interpol pro Evropu kandiduje zástupkyně české policie Šárka Havránková. Hlasování se uskuteční zítra ve 14 hodin středoevropského času.

Havránková na prezidiu vede odbor mezinárodní policejní spolupráce, od roku 2016 je členkou Evropského výboru Interpolu. Českou republiku zastupovala například při volbě prezidenta organizace, kterým se loni v listopadu stal Jihokorejec Kim Čong-jang.

»Pozice viceprezidentů i členů Výkonného výboru Interpolu jsou s tříletým mandátem. Držitelé těchto funkcí nadále vykonávají své povinnosti v rámci vlastního národního úřadu,« doplnila mluvčí policejního prezidia Kateřina Rendlová.

Havránková je nyní spolu s dalšími zástupci Policie ČR na 88. valném shromáždění Interpolu v chilském Santiagu, kde se setkali zástupci 194 zemí světa. Mezi témata setkání patří zejména aktuální bezpečnostní hrozby, budoucí výzvy v boji s terorismem a organizovaným zločinem nebo prohlubování mezinárodní policejní spolupráce. Shromáždění začalo v úterý, potrvá do pátku.

Interpol vznikl před 95 lety. Sídlí v Lyonu a má zajišťovat spolupráci v policejní oblasti mezi smluvními státy

(zku)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.3, celkem 6 hlasů.

(zku)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.