Brno staví tramvajovou trať k univerzitnímu kampusu

Slavnostním poklepem základního kamene začala v Brně stavba tramvajové trati k univerzitnímu kampusu.

Usnadní cestování denně pro 40 000 lidí denně, je výjimečná rozsahem, výší dotace 85 procent rozpočtových nákladů, i způsobem, kterým bude stavba vedena. Do poklepu se zapojili zástupci Ministerstva dopravy ČR, primátorka města Brna Markéta Vaňková a představitelé Dopravního podniku města Brna.

»Stavba má obrovský přínos pro oblast městských částí Starý Lískovec a Bohunic, kam denně cestuje na 5000 studentů tří fakult Masarykovy univerzity a dalších 5000 pacientů a zdravotníků Fakultní nemocnice Brno. Ulehčí přetížené dopravě ve městě,« uvedla Vaňková. Celkové dílo má stát 1,4 miliardy Kč. Tramvajová trať bude zprovozněna na konci roku 2022.

Nová trať se odpojí v uzlu Osová, dále bude vedena hloubeným tunelem pod Mikuláškovým náměstím a vyústí v ulici Netroufalky. Tunel dlouhý 619 metrů povede v hloubce až devět metrů. Projekt počítá se zřízením dvou nových zastávek - Nová Jihlavská (pod zemí) a Nemocnice Bohunice. Viditelnější práce většího rozsahu budou následovat na jaře 2020, kdy zhotovitelská firma začne s hrubými terénními pracemi a hloubením samotného tunelu. Dopravní omezení vytvoří krátkodobé výluky na trolejbusové trati mezi zastávkami Osová a Nemocnice Bohunice a způsobí několikaměsíční výluku na tramvajové trati v úseku Švermova – Starý Lískovec.

(vž)

FOTO - Václav ŽALUD


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.8, celkem 4 hlasy.

(vž)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.