Nečas otevřel brankový účet Caroliny

Český hokejový útočník Martin Nečas rozhodl v úterním utkání NHL vítěznou brankou o výhře Caroliny 2:0 v Los Angeles. Spolu s ním zazářil v dresu Hurricanes také brankář Petr Mrázek, který si díky 31 úspěšným zákrokům připsal první čisté konto v sezoně a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Stejně oceněn byl i útočník Michael Frolík, který ve svém jubilejním 800. startu v soutěži přispěl prvním gólem v ročníku k výhře Calgary nad Philadelphií 3:1.

První gól duelu v Los Angeles padl v 25. minutě, kdy Nečas po přihrávce Ryana Dzingela zpoza branky překonal střelou z mezikruží k levé tyči Jacka Campbella. Výsledek pojistil sedm sekund před koncem v oslabení při power play domácích tečí střely Teuva Teräväinena do prázdné branky Sebastian Aho.

Sedmadvacetiletý Mrázek i při svém čtvrtém startu v sezoně vychytal vítězství a zaznamenal 19. nulu v NHL. Dvacetiletý Nečas si vylepšil bilanci v sezoně na pět bodů za dvě branky a tři asistence ze sedmi utkání. Byl zvolen třetím nejlepším hráčem utkání.

Vedle jednatřicetiletého Frolíka pomohl k úspěšnému výsledku Calgary po předchozích dvou porážkách také gólman David Rittich. Předvedl 21 úspěšných zákroků a také se stal třetí hvězdou večera.

Ve druhém dějství zvýšil náskok Flames Andrew Mangiapane. Ve 45. minutě sice sebral čisté konto Rittichovi střelou z pozice mezi kruhy obránce Matt Niskanen, ale v závěru se při power play hostů trefil do prázdné branky Elias Lindholm a potvrdil výhru svého týmu.

Nová jednička Calgary Rittich odchytal šesté ze sedmi utkání v této sezoně a připsal si třetí výhru. Jeho spoluhráči zablokovali 13 střel soupeře, což český brankář ocenil.

Útočník Ondřej Palát se podílel asistencí na vítězství Tampy Bay v Montrealu 3:1. Hosté prohrávali po gólu Jeffa Petryho z 16. minuty, ale ještě před první přestávkou vyrovnal Brandon Coburn. Rozhodující byl začátek druhé třetiny, kdy se během 57 sekund trefili Steven Stamkos a Tyler Johnson, který zužitkoval Palátovu přihrávku.

Lightning dovedl k výhře brankář Andrej Vasilevskij, který zastavil 33 střel a nestačil na jedinou. Toronto předvedlo ve druhé třetině domácího zápasu s Minnesotou velký obrat a čtyřmi brankami zvrátilo výsledek na svou stranu. Maple Leafs zvítězili 4:2 a u všech jejich gólů asistoval obránce Morgan Rielly.