FOTO - Pixabay

Pardubice a Dukla unikají

FK Pardubice ve 12. kole druhé ligy doma zdolal Třinec 1:0 a vrátil se do čela tabulky o dva body před Duklu. Třetí Jihlava v Praze remizovala s vyšehradským nováčkem 1:1, na druhé místo ztrácí tři body a na východočeského lídra pět.

Pardubice, které v minulém kole utrpěly v Hradci Králové první porážku v druholigové sezoně (0:1), poslal do vedení ve 20. min. Kohút tečovanou střelou. Domácí pak mohli skóre navýšit, ale Třinec několikrát podržel brankář Jiří Adamuška. Pardubičtí na svém stadionu zvítězili i pošesté v tomto ročníku FNL.

Vyšehrad se jako první prosadil ve 47. min., kdy Nitrianský proměnil pokutový kop. V 70. min. odpověděl Smejkal, ale víc už Jihlava nestihla. I proto, že v závěru byl po druhé žluté kartě vyloučen obránce Javůrek. Vysočina venku nedokázala vyhrát počtvrté za sebou.

Dukla zvítězila už v pátek 3:0 ve Vítkovicích a díky čtvrtému vítězství za sebou se posunula před víkendem do čelal tabulky. Skóre zápasu otevřel Holík a vstřelil už šestý gól v sezoně. V nastavení prvního poločasu přidal další branku Preisler a na konečných 3:0 upravil po přestávce pátým zásahem v ročníku Hadaščok.

Zbrojovka Brno díky dvěma gólům Přichystala, zásahu Růska a penaltě Vaňka udržela domácí neporazitelnost a vítěznou premiéru na lavičce prožil nový trenér Miloslav Machálek. Brno je čtvrté bod za třetí Jihlavou.

(zr)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: pro článek zatím nikdo nehlasoval

(zr)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.