Ilustrační FOTO - Pixabay

S tarifem DUK všechny výhody integrované dopravy

Od 15. prosince bude jezdit na kolejích v Ústeckém kraji sedm dopravců. Na některé jsou cestující již zvyklí, někteří jsou noví. Co to však znamená pro cestující? Je důvod bát se chaosu? S integrovaným tarifem DUK je možné cestovat po kraji výhodně a pohodlně.

»Ceny tarifu se pro příští rok nemění. Obdobně jako dříve zůstane ve vlacích Českých drah také možnost využít jejich tarif. Cestování na krajský tarif je však většinou levnější a navíc zahrnuje MHD ve městech. Letos se navíc podařilo s Českými drahami vyjednat, že budou na území kraje uznávat čipové karty Dopravy Ústeckého kraje, se kterými se cestujícím z tarifu DÚK nabídne sleva 10 % z běžného jízdného,« řekl náměstek hejtmana pro dopravu Jaroslav Komínek (KSČM).

Náměstek hejtmana pro dopravu Jaroslav Komínek (KSČM).

Ve všech vlacích na území Ústeckého kraje budou platit integrované jízdenky Dopravy Ústeckého kraje, a to v papírové i elektronické podobě. S jízdenkou DUK tak lze nejen využít vlak, ale také přestoupit na zelený autobus nebo se svézt MHD ve většině velkých měst v regionu.

Ve vlacích Českých drah bude kromě tarifu DUK zachován i jejich tarif, cestující si tak mohou zakoupit jízdenku DUK, nebo jízdenku ČD a využít tak některých slev, které ČD ve svých vlacích nabízejí. Jedná se zejména o tzv. IN karty. Ovšem pozor, jízdenka zakoupená v tarifu ČD není integrovaná a nelze na ni tedy využít všech výhod, které nabízí tarif DUK – přestupy na vlaky ostatních dopravců, zelené autobusy či MHD.

Při cestě mimo kraj nebo z jiného kraje do Ústeckého pojede cestující na jízdenku vydanou dle tarifu ČD.

Města, kde je již zaintegrována městská hromadná doprava a lze v ní využívat jízdenky DÚK – Děčín, Varnsdorf, Teplice, Bílina, Chomutov, Jirkov, Ústí nad Labem, Roudnice nad Labem, Most a Litvínov. Cenu jízdenky DÚK je možné zjistit na tarifním počítadle na www.dopravauk.cz.

Autobusy a vlaky denně v Ústeckém kraji přepraví na sto tisíc cestujících. Jízdní řády se mění 15. prosince.

(za)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.7, celkem 13 hlasů.

(za)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.