Ilustrační FOTO - Pixabay

Deutsche Bahn zatím Arrivu neprodá

Německá železniční společnosti Deutsche Bahn si ponechá svoji dceřinou společnost Arriva nejméně do konce letošního roku. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na informované zdroje.

Německý železniční dopravce původně připravoval na letošní rok nabídku akcií Arrivy a zvažoval i její prodej.

Arriva sídlí v britském Sunderlandu a provozuje vlakové a autobusové spojení ve 14 evropských zemích, včetně České republiky. Hodnota divize by mohla být tři až čtyři miliardy eur (76,8 až 102,4 mld. Kč). Deutsche Bahn zvažovala prodej, aby získala peníze na snížení dluhu a investice.

Ilustrační FOTO - Pixabay

Podle zdrojů Reuters však současná nejistota spojená s plánovaným odchodem Británie z Evropské unie a finanční injekce dvě miliardy eur pro Deutsche Bahn, která zmírnila tlak na zadluženou německou firmu, měly vliv na rozhodnutí plány odložit.

Mluvčí Deutsche Bahn uvedla, že firma chce v příštích týdnech zjistit, jak je na tom finančně její dceřiná firma a do konce roku rozhodnout, zda Arrivu prodá nebo uvede na burzu. Arriva sice působí po celé Evropě, Británie však má na jejích tržbách podíl 60 procent. Nabídka akcií proto nyní představuje riziko. Není totiž jisté, jak a kdy se uskuteční brexit, napsaly agentury DPA a Reuters.

V České republice působí společnost Arriva Transport ČR, která sdružuje dalších osm dceřiných společností. Podle svých internetových stránek provozuje 2000 autobusů, 35 trolejbusů a pět vlaků a má přes 3200 zaměstnanců. Roční obrat činí více než čtyři miliardy korun.

(ici)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.4, celkem 5 hlasů.

(ici)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.