Ilustrační foto - wikimedia commons

Doručovatelů je stále větší nedostatek

Česká pošta chce letos před Vánoci najmout zhruba 5000 brigádníků. Pošta očekává, že v předvánočním období přepraví na 15 milionů balíků. Loni od října do prosince jich distribuovala 14 milionů. Informoval o tom ředitel logistiky České pošty Petr Cinkl.

Během standardního období přepravuje pošta 150 000 až 200 000 balíků denně, tedy přibližně do šesti milionů balíků měsíčně.

Pošta rovněž chystá změnu v oznámení doručování zásilek. »Informace o doručování obdrží zákazník formou SMS či e-mailem v momentě, kdy bude balík fyzicky předán konkrétnímu doručovateli. To platí v případě, kdy odesilatel k zásilce uvedl kontaktní údaje,« řekl Cinkl. Zároveň budou mít všichni doručovatelé balíků terminály PDA, jejichž prostřednictvím bude možné za balíky na dobírku zaplatit kartou.

»Česká pošta poskytuje tu zákaznickou výhodu, že nemůže i při nejvyšším vytížení svých přepravních kapacit odmítat klienty. Na rozdíl od ostatních přepravních společností. V tomto směru je Česká pošta přepravní jistotou,« dodal Cinkl.

Na Vánoce se chystají i konkurenti České pošty, kteří také nabírají stovky brigádníků, ale i další vozidla. Podle logistického startupu DoDo Česká republika prochází v logistice »krizí poslední míle«. Jestliže ještě před rokem na českém trhu chybělo 30 procent takzvané doručovací síly, v současnosti je to o desítky procent více, tvrdí firma. Některé e-shopy zavádějí vlastní logistiku, některé posilují síť výdejních míst a další se spoléhají na specializované partnery s početnou flotilou, a především silným technologickým zázemím, uvedla společnost.

Česká pošta se loni dostala do miliardové ztráty. Její vedení připravilo plán restrukturalizace, s jehož pomocí se má podnik do roku 2021 vrátit k zisku v řádu desítek milionů korun. Plán počítá i s dalším snížením počtu pracovních míst - o 7000 ze současných 30 000 - a to během následujících šesti let. Zaměstnance mají nahradit moderní technologie.

(ici)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 1, celkem 1 hlas.

(ici)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.