Obchodní ředitelka Miss Events a. s. a vítězky České Miss

Vítězky České Miss na psychiatrii

Více než 200 000 korun darovala Česká Miss nadaci Kapka naděje. A nyní už je jasné, co se s penězi stalo. Česká Miss 2019 Barbora Hodačová, Miss Universe Slovenskej republiky Laura Longauerová, II. Česká Vicemiss Karolína Kokešová a obchodní ředitelka Miss Events a. s. Veronika Farářová se setkaly na slavnostním otevření heren a terapeutických prostor Dětské psychiatrické kliniky 2. LF UK a FN Motol, které zrekonstruovala právě Kapka naděje.

Jak prozradil ředitel FN Motol Miloslav Ludvík, celková částka na rekonstrukci přesáhla 800 000 korun: »Rekonstrukce byla nákladná a vzhledem k tomu, že budovy jsou z dob války, dokonce máme v archivu stavební plán podepsaný Reinhardem Heydrichem, jsme za modernizaci velmi rádi. Průměrná doba pobytu pacientů je několik týdnů a je tedy víc než důležité, aby se u nás cítili dobře. Herny totiž neslouží pouze k zábavě, ale probíhají zde i skupinové terapie.«

Královny krásy s personálem FN Motol

Nemocnice má podle Ludvíka v plánu postavit pro dětskou psychiatrii zcela nový komplex v hodnotě několika desítek milionů korun. »To by pro Kapku naděje mohla být další výzva,« řekl Ludvík napůl v žertu směrem k ředitelce Kapky naděje Vendule Pizingerové. »Jsme rádi, že jsme se podíleli na rekontrukci stávajících heren, a kdo ví, možná pomůžeme i při výstavbě nových prostor. Ostatně, když jsem v minulosti panu řediteli řekla, že pomůžeme nejen na onkologii, ale i na dětské psychiatrii, taky mi nevěřil,« smála se Pizingerová.

»Je pravdou, že Kapka naděje prolomila jakési tabu. Pomoc na psychiatrii totiž mediálně není tak zajímavá. Nemůžete přijít a vyfotit se s nemocnými dětmi, tak jako na jiných odděleních, a to spoustu sponzorů odrazuje. Doufám, že tento první krok, který Vendula s Kapkou udělala, nyní rozpoutá větší vlnu pomoci,« dodal přednosta dětské psychiatrie Michal Hrdlička.

Vše pro charitu…

Děti přítomny nebyly, což mrzelo hlavně vítězky České Miss. »Samozřejmě chápu, že takto velká účast a pozornost by pro děti nebyla dobrá, ale pokud by některé z nich měly zájem se s námi setkat, rády kdykoliv přijdeme,« nabízela svoji pomoc Karolína Kokešová.

»Přiznám se, že dokud o tom pan přednosta nepromluvil, nedošlo mi, jak opomíjená je psychiatrie pro děti a zřejmě i dospělé. Jsem opravdu ráda, že jsme mohly být součástí této pomoci,« zakončila Barbora Hodačová, která se nyní připravuje na odlet na Miss Universe a hned po návratu ze světové soutěže se chce do charitativní činnosti zapojit naplno.

(mac)

FOTO – Česká Miss


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.1, celkem 7 hlasů.

(mac)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.