Aby léky pomáhaly

Jste si jisti, že správně užíváte předepsané léky? Nejsou některé vaše problémy vlastně vedlejšími účinky léčby? Zapíjíte Ibalgin colou? Víte, na co všechno se můžete zeptat lékárníka? Vadí vám stále se měnící doplatky na léky?

Tyto a řadu dalších otázek položil PharmDr. Miloslav Vrzal účastníkům besedy »Aby léky pomáhaly« na OV KSČM v Jihlavě, aby poté vysvětlil správné odpovědi. Řeč přišla i na očkování, dietní režim, stále častější nedostupnost či zaměňování léků, přítomní měli možnost zkonzultovat i své vlastní neduhy a ptát se na užívané kombinace léků. Dvě hodiny zajímavých informací uběhly hodně rychle, v závěru účastníci vyplnili ještě dotazníky, v nichž si ověřili své znalosti užívání antibiotik. Co myslíte, pomůže vám penicilín při viróze? Můžete si sami doma otestovat, jestli je vaše bolení v krku nachlazení, nebo už angína?

Pokud byste chtěli znát odpovědi, je možné besedu dohodnout i u vás, dr. Vrzal je členem KSČM a zároveň odborníkem, který téma prezentuje poutavě a na vysoké úrovni. Stačí se obrátit na jihlavský okresní výbor, rádi setkání zprostředkujeme. Protože tahle akce opravdu stála za to – a na jaře chystáme pokračování.

Helena VRZALOVÁ, předsedkyně OV KSČM Jihlava

FOTO – (za)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.7, celkem 7 hlasů.

Helena VRZALOVÁ

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.