Ilustrační FOTO - Pixabay

Wall Street si zase pořádně přilepšil

Úhrnný zisk před zdaněním finančních firem z newyorské Wall Street v pololetí meziročně vzrostl o 11 procent na 15,1 miliardy dolarů (348,2 mld. Kč). To je nejvyšší výsledek pro první pololetí za posledních deset let.

Sdělil to úřad hlavního kontrolora veřejných financí státu New York. Zpomalení globální ekonomiky a pokračující obchodní napětí by však mohlo mít negativní dopad na ziskovost těchto firem ve druhé polovině roku.

Budova NYSE, Wall Street, New York, v roce 2012. FOTO - wikipedia commons

Ziskovost v odvětví cenných papírů rostla tři roky za sebou. Růst čistých výnosů zpomalil vlivem oslabení některých činností, upozornila agentura Reuters. »Nestabilní trhy, globální obchodní napětí a politické turbulence vyvolaly ekonomické znepokojení a zpomalily globální ekonomický růst,« řekl kontrolor Thomas DiNapoli.

Výsledky velkých amerických bank za 3. čtvrtletí ukazují oslabení jejich podnikání souvisejícího s trhem. Spotřebitelské divize ale zůstávají silné, takže banky vykázaly vyšší zisk, než se čekalo.

Odvětví cenných papírů, které se koncentruje na Wall Street, se na ekonomice New Yorku podílí 17 procenty.

DiNapoli rovněž uvedl, že loni sice průměrná roční mzda v odvětví včetně bonusů klesla o 5,6 % na 398 600 USD (9,2 mil. Kč), avšak stále byla vyšší než v době finanční krize v roce 2008. Důvodem poklesu bylo hlavně snížení bonusů o 17 %. Ty mohou tvořit více než třetinu mzdy.

(ici)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 2.5, celkem 2 hlasy.

(ici)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.