Berlínské metro. FOTO - wikimedia commons

Strčili pod vlak Íránce

Neznámí útočníci v noci v Berlíně strčili pod přijíždějící soupravu metra 30letého Íránce, který krátce poté těžkým zraněním podlehl. Podle agentury DPA to oznámila policie, která po pachatelích pátrá.

Deník Berliner Zeitung s odvoláním na své zdroje napsal, že Íránec se zastal vozíčkáře, kterého doprovázel a kterého se pokusili okrást dva muži.

Incident se stal ve stanici Kottbusser Tor. Když se vozíčkáře pokusil Íránec chránit, dvojice útočníků ho chytila a strčila pod metro. Muž zůstal zaklíněný mezi vozem soupravy a hranou nástupiště, a protože ještě žil, pokoušeli se ho kolemjdoucí vyprostit. Přivolaní záchranáři se poté snažili muže stabilizovat, nakonec ale těžkým zraněním podlehl.

DPA připomenula, že Německo zažilo již několik takových útoků. V roce 2016 strčil v Berlíně pod metro psychicky nemocný člověk dvacetiletou ženu, která zemřela. Letos v červenci pak útočník srazil pod přijíždějící rychlovlak ICE na nádraží ve Frankfurtu nad Mohanem osmiletého chlapce, který rovněž nepřežil. Také tento útočník pocházející z Etiopie skončil na psychiatrii.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 3.8, celkem 4 hlasy.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.