Blahopřání stoletému malíři Vysočiny

Blahopřejný dopis předsedy ÚV KSČM Vojtěcha Filipa, adresovaný malíři Českomoravské vrchoviny, komunistovi Stanislavu Bělíkovi k jeho 100. narozeninám, mu odevzdal v jeho bydlišti - malebném městysi Doubravníku předseda OV KSČM Brno-venkov Zdeněk Zimola.

Malíř Stanislav Bělík (vlevo) přebírá dopis předsedy ÚV KSČM Vojtěcha Filipa z rukou předsedy OV KSČM Brno-venkov. FOTO - Václav ŽALUD

V. Filip v dopisu uvedl: »Jako předseda ÚV KSČM vnímám především to, co jsi udělal pro naši společnou věc - osvobození a rozvoj člověka, vytvoření lepší sociálně spravedlivější společnosti - socialismu.« Poděkoval mu za práci pro komunistickou stranu, jejíž aktivním členem Bělík je od roku 1946, a dodal: »Zasloužíš si obdiv i za svou úspěšnou výtvarnou činnost, kdy jsi svou tvorbu, inspirovanou Vysočinou, prezentoval na 15 výstavách.«

Stanislav Bělík (nar. 29. října 1919) se vyučil zámečníkem. Pracoval jako kreslič Železniční stavební správy v Tišnově. Od roku 1957 dálkově studoval v Praze obor umělecké tvorby. V 60. letech zastával funkci tajemníka MNV v Doubravníku. V letech 1960 až 1980 byl výtvarník v Tesle Brno. Lidé jej znají zejména jako malíře-krajináře, inspirovaného Českomoravskou vrchovinou. »Ve volném čase jako sokol jsem cvičil prostná, hrál ochotnické divadlo a dělal pro ně kulisy. V šedesátých a sedmdesátých letech jsme s manželkou tancovali horácké párové lidové tance v Národopisném souboru Doubrava z Doubravníku. Dosud jsem čestný člen Klubu českých turistů, pro který jsem tvořil diplomy a návrhy na pozvánky s vyobrazením místních pamětihodností,« řekl.

(vž)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.9, celkem 10 hlasů.

(vž)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.