O vítězkách Fed Cupu mezi Austrálií a Francií rozhodne čtyřhra

Až závěrečná čtyřhra rozhodne o nových šampionkách Fed Cupu. Po dvouhrách hraje Austrálie doma v Perthu s Francií nerozhodně 2:2 na zápasy. Austrálie čeká na zisk trofeje 45 let, Francie by triumfovala po 16 letech.

Nejprve Kristina Mladenovicová zdolala první hráčku světa Ashleigh Bartyovou 2:6, 6:4 a 7:6. Stav srovnala Ajla Tomljanovicová výhrou 6:4, 7:5 nad třiatřicetiletou Pauline Parmentierovou, která nahradila Caroline Garciaovou.

Do čtyřhry nastoupí Bartyová se Samanthou Stosurovou a Mladenovicová s Garciaovou.

Mladenovicová i Bartyová vyhrály sobotní dvouhry suverénně a jejich vzájemný duel přinesl bitvu trvající dvě a půl hodiny. Deblová dvojka Mladenovicová se po první ztracené sadě zvedla a zápas otočila. V rozhodujícím tie-breaku skvěle podávala a vyhrála ho 7:1. Po mečbolu si šťastně lehla na sluncem rozpálený kurt.

"Bojovala jsem o každý míč a přesně takhle miluju hrát tenis. I po první ztracené sadě jsem věřila. Jsem na sebe pyšná," řekla šestadvacetiletá Mladenovicová, která ukončila sérii patnácti fedcupových výher Bartyové.

Třiatřicetiletá Parmentierová, až 122. hráčka světa, dostala přednost před Garciaovou, která v sobotu utržila od Bartové dva "kanáry". Tomljanovicová ale hrála aktivněji a každý set uzavřela ziskem soupeřčina podání.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: pro článek zatím nikdo nehlasoval

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.