V Moldavsku padla další vláda

Moldavská vláda prohrála hlasování v parlamentu o důvěře. Následně se podle tiskových agentur rozpadla vládní koalice tvořená proevropským blokem Acum a proruskými socialisty.

V parlamentu pro pád vlády hlasovalo 63 ze 101 zákonodárců, tedy socialisté hlasovali společně s poslanci opoziční Demokratické strany uprchlého oligarchy Vlada Plahotniuka.

Premiérka Maia Sanduová.. FOTO - wikipedia commons

»Zradili jste každého občana, který měl naději. Zradili jste lidi,« vyčetla poslancům premiérka Maia Sanduová. Pět měsíců po nástupu prozápadní Sanduové do čela kabinetu s předsevzetím bojovat proti korupci hrozí zemi další vlna nestability.

Vztahy mezi premiérčiným blokem Acum a socialisty prezidenta Igora Dodona se zhoršily kvůli záměru Sanduové převzít kontrolu nad jmenováním generálního prokuratura, což premiérka označovala za klíčový problém v boji proti korupci, poznamenala agentura AP. Podle socialistů šlo ale o porušení koaliční smlouvy, a tak navrhli hlasování o důvěře. Premiérce už nepomohli ani demonstranti, kteří se shromáždili před budovou zákonodárného shromáždění.

Jedna z nejchudších zemí Evropy se dlouhodobě potýká s korupcí a politickými zmatky. Země je od nabytí nezávislosti v roce 1991 v důsledku rozpadu Sovětského svazu arénou pro soupeření mezi Západem a Ruskem…

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.4, celkem 5 hlasů.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


hajek.jiri51
2019-11-13 13:40
Kdy si politici konečně uvědomí, že spolupracovat se má jak se
Západem tak s Východem, jak se Severem, tak s Jihem. Ale mít při tom
jen jeden metr. Jen tak bude klid. Někomu takový stav zjevně nevyhovuje,
někomu kdo si myslí, že může rozdělovat a panovat.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.