Stavbou roku Středočeského kraje je…

Již 6. ročník soutěže Stavba roku Středočeského kraje byl slavnostně ukončen vyhlášením vítězů na slavnostním večeru v kutnohorském GASKu.

Předání titulu Stavba roku Středočeského kraje 2019, spolu s pěti nominacemi na titul, Cenou hejtmanky Středočeského kraje a třinácti dalšími cenami se účastnila řada zástupců vypisovatelů a osobností z veřejného i soukromého sektoru, odborných institucí, stavebních firem, investorů, architektů a inženýrů. Vedení kraje zastupoval radní pro oblast zdravotnictví a bezpečnosti Robert Bezděk (ANO).

Cenu hejtmanky Středočeského kraje osobnosti architektury/stavitelství získala prof. Ing. arch. Akad. arch. Alena Šrámková. Cena hejtmanky stavbě za největší přínos Středočeskému kraji a zároveň Cena za nejlepší investiční záměr byla udělena stavbě Corso pod Lipami Řevnice.

Prestižní titul Stavba roku Středočeského kraje 2019 získala stavba DOB Centrum Dobřichovice. Hlasování veřejnosti v letošním ročníku se účastnilo celkem 31 465 hlasujících.

Cenu veřejnosti, kterou předal předseda krajského výboru pro památkovou péči, kulturu a cestovní ruch Zdeněk Štefek (KSČM), si s počtem 11 276 hlasů odnesla stavba Black Roofs, Vysoký Újezd.

Vypisovatelem soutěže je Středočeský kraj, který spolu s Nadací pro rozvoj architektury a stavitelství tradičně soutěž i organizuje. Dalšími partnery je Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě, Český svaz stavebních inženýrů, Krajská hospodářská komora Střední Čechy, Obec architektů a Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR.

(zs)

FOTO - autor


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.3, celkem 3 hlasy.

(zs)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


velkymaxmilian
2019-11-15 13:25
Za účelem "osvěty a vzdělávání" čtenářů, kteří
pravidelně neobjíždějí památky v Česku a Kutnou Horu příliš
neznají, by se slušelo sdělit co to je ten "GASK". Ne všichni
vědí, že jde o Galerii Středočeského kraje, která sídlí v
Jezuitské koleji vedle Chrámu svaté Barbory.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.