Ilustrační FOTO - Pixabay

Vděk zaměstnancům vyjádřený v jüanech

Čínský výrobce telekomunikačních zařízení Huawei zaplatí 90 000 zaměstnanců bonus v úhrnu dvě miliardy jüanů (6,6 miliardy korun) za pomoc při překonání amerických sankcí, které mimo jiné ohrožují jeho produkci chytrých telefonů.

Informovala o tom agentura AP s odkazem na oznámení, které kolovalo po sociálních sítích. Společnost Huawei pravost dokumentu potvrdila, věc ale dál nekomentovala.

Rozpočítá-li se bonus na osobu, pak činí 22 000 jüanů (72 650 Kč). Společnost také oznámila, že 180 000 zaměstnanců dostane další měsíční plat. Větší bonusy podle agentury AP připadnou zaměstnancům v sektoru výroby čipů, ve výzkumu a vývoji a na místech souvisejících s výrobou. Společnost přepracovala svou výrobkovou řadu, aby co nejvíce snížila závislost na amerických součástkách.

Agentura Bloomberg přinesla po květnovém uvalení amerických sankcí zprávu, že tisíce vývojářů Huawei pracují na tři směny v nepřetržitém provozu. Bloomberg také na počátku listopadu upozornil na dopis personalisty vývojářů Huawei Chu Linga, který se objevil mezi interními zprávami společnosti. Chu v něm s odkazem na přesčasy klade otázku, zda jsou přepracovaní inženýři efektivní.

Navzdory sankcím společnost Huawei od ledna do konce září zvýšila tržby meziročně o 24,4 procenta na 610,8 mld. jüanů (přes dva biliony korun). Největší výrobce telekomunikačních zařízení a druhý největší výrobce chytrých telefonů na světě už na konci září oznámil, že začal vyrábět základnové stanice pro mobilní sítě páté generace (5G) bez amerických součástek.

(ici)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.2, celkem 9 hlasů.

(ici)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.