FOTO - Pixabay

Rusko předává plavidla

Rusko začalo Ukrajině předávat tři vojenská plavidla zadržená loni v listopadu při incidentu v Kerčském průlivu.

Agentuře TASS to sdělily úřední zdroje. Potvrdily tím předchozí informaci agentury Reuters, že z přístavu v Kerči jsou tři plavidla tažena směrem na Černé moře. V sobotu ruský list Kommersant na svém webu napsal s odvoláním na dva nezávislé informované zdroje, že v Moskvě již bylo přijato rozhodnutí lodě vrátit. Zdroje přitom uvedly, že by se tak mělo stát ještě před plánovaným summitem takzvané normandské čtyřky, který se 9. prosince má v Paříži zabývat řešením krize na východě Ukrajiny.

Rusko ukrajinská plavidla zastavilo v Kerčském průlivu loni 25. listopadu a zatklo přitom všech 24 členů jejich posádek kvůli nezákonnému překročení ruských hranic.

Letos v září Moskva námořníky Ukrajině vrátila v rámci výměny vězněných osob. Obě země si přitom vzájemně propustily 35 lidí.

Zdroje Kommersantu rovněž uvedly, že lodě nebudou Ukrajině vydány v přístavu, nýbrž na moři. Ruské remorkéry je mají odtáhnout na zatím neurčené místo, kde je dnes převezmou ukrajinské remorkéry. V Rusku ale zůstanou zbraně ukrajinských námořníků, vysílačky a lodní dokumenty, jež mají posloužit jako věcné důkazy v trestním řízení zahájeném v souvislosti s incidentem.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.6, celkem 21 hlasů.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.