Ilustrační FOTO - Pixabay

Většina stavebních firem využívá dělníky ze zahraničí. Jsou levnější a poslušnější

Zahraniční pracovníky v České republice využívají dvě třetiny stavebních firem. U těchto společností tvoří v průměru 16 procent zaměstnanců. Nejvíce jich je z východní Evropy a Asie, konkrétně z Turecka. Naopak klesá podíl Ukrajinců.

Vyplývá to z průzkumu společnosti CEEC Research, která v říjnu oslovila zhruba stovku stavebních firem v ČR. Podíl těch, které zahraniční pracovníky využívají, zůstává zhruba stejný jako před dvěma lety.

»Stavební trh trpí nedostatkemf pracovní síly. Domácí pracovní trh by na to měl reagovat. Jistou dobu samozřejmě trvá, než se zahraniční pracovníci ve stavebnictví zaučí. Na druhou stranu, pokud není mezi Čechy o tuto profesi až takový zájem, je to jedna z cest, jak současnou situaci zlepšit,« uvedl předseda představenstva společnosti Trigema Building Petr Bělina. Podle průzkumu mají stavební firmy v ČR vytíženy své kapacity na 95 % a zakázky mají zajištěné v průměru na deset měsíců dopředu.

Ze zahraničních pracovníků jich je nejvíce z východní Evropy a Asie. »Nejvíc jich je z Turecka kvůli snazšímu vyřízení pracovního povolení. Ukrajina již není tak atraktivní, jak bývala. Jednak kvůli administrativním problémům a jednak kvůli tomu, že se firmy postupně připravují na odliv této síly do Německa v souvislosti s otevřením tamního trhu,« doplnil ředitel CEEC Research Jiří Vacek.

Zahraniční pracovníky zaměstnávají více velké firmy s minimálním ročním obratem 200 milionů korun. V této kategorii jsou to zhruba čtyři pětiny společností. U malých a středních podniků tuto možnost využívá asi polovina.

Pokud jde o situaci ve dvou základních oborech stavebnictví, zahraniční pracovníky více využívají firmy působící v inženýrském stavitelství, tedy hlavně na stavbách dopravní infrastruktury. Jsou jich zhruba tři čtvrtiny. U firem z pozemního stavitelství, které se zabývají hlavně stavbou bytů, kanceláří nebo průmyslových hal a skladů, jich jsou tři pětiny.

Ředitelé stavebních společností dále uvedli, že zahraniční dělníci mají v porovnání s českými nižší počet dní pracovní neschopnosti. Jako přínos vnímají také respektování autority nadřízeného pracovníka, nižší mzdovou náročnost nebo ochotu učit se novým věcem. Za negativum považují horší zapojení zahraničních pracovníků do kolektivu.

Téměř polovina zahraničních pracovníků zůstává u firem déle než tři roky. Naopak desetina skončí do uplynutí zkušební doby.

(ici)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.8, celkem 5 hlasů.

(ici)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


hajek.jiri51
2019-11-20 23:45
Jsou nejposlušnější, protože je drží pevně pod krkem. Jsou
lacinější, protože doma, po nastolení "svobody" a
"demokracie" nezavadí o práci, a když tak, ještě mizerněji
placenou jak u nás. Ale bacha. Pokud dojde k další "revoluci",
mohou se zapojit a řešit to tak jako doma. Třeba Rumuni. Tak pozor,
panstvo.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.