Situaci je třeba řešit

Libušín na Kladensku je bez praktické lékařky, v Kladně skončilo pět ordinací. Důvod? Stáří i třeba úraz lékařky jako v Libušíně. Zdravotnictví není perpetuum mobile a zdraví je to nejcennější, co máme. Průměrný věk praktického lékaře je 55 roků. Je jasně vidět, že minulé pravicové vlády se příliš o tento problém nestaraly. A tak pro mladé nebyla práce praktického lékaře příliš atraktivní.

Dnes se snad začíná blýskat na lepší časy. Ministerstvo zdravotnictví slibuje větší podporu a lepší podmínky pro lékaře, kteří budou své ordinace směrovat na obce a malá města. KSČM rozhodně podporuje snahu o zlepšení tohoto často kritického stavu. Nežijeme jen ve velkých aglomeracích, je nutné zajistit plnohodnotnou zdravotní péči i v menších obcích a městech a to je i jeden z našich cílů. Lidé k sobě mají na takzvaném venkově tak nějak blíž a rozhodně si svého lékaře váží. Život zde není anonymní a má své výhody, které nelze popřít.

Miloslava VOSTRÁ, poslankyně a předsedkyně rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.8, celkem 20 hlasů.

Miloslava VOSTRÁ

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


fronda
2019-11-21 23:38
Zdravotníci mají přehnané požadavky. Zdarma tu vystudují a pak
zdrhnou. Např. do demokratické Saúdské Arábie.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.