Konečně dobrý nápad

Také se vám něco pokazilo a je to neopravitelné? Evropská unie schválila velmi prospěšné úpravy, a tak od roku 2021 by výrobky na evropském trhu měly být rozložitelné a znovu složitelné.

Výrobci budou muset po dobu většinou sedmi let dodávat na trh k výrobkům i náhradní díly. Znamená to dobrou zprávu nejen pro nás, ale i pro životní prostředí. Poškozené zboží se hromadí na skládkách a přitom by mohlo sloužit po opravě dál. Například lednička dnes slouží pět let, jestliže se dá opravit, může být funkční až deset let. Protože většina výrobků dnes neopravitelných je z umělých hmot, bude tato úprava prospěšná i České republice.

Takzvaná »kazítka« jsou noční můrou všech opravářů a lidem tahají zbytečně peníze z kapsy. Takže zatleskejme těm v Evropské unii, kteří s tímto opatřením přišli. Sice levné, ale pouze krátce využitelné přístroje snad definitivně skončí a nám tak ubude rozčilování.

Pavel KOVÁČIK, předseda poslaneckého klubu KSČM


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 3.5, celkem 42 hlasů.

Pavel KOVÁČIK

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.