Jeremy Corbyn. FOTO - wikimedia commons

Plány Corbyna přestaví zpustošenou zemi

Za nejradikálnější za posledních několik desítek let, nejlevicovější i marxistický označila britská média program Labouristické strany, který ve čtvrtek představil její lídr Jeremy Corbyn. Podle konzervativního bulváru Daily Express je program útokem na peněženky daňových poplatníků, levicový Daily Mirror naopak čtenářům na titulní straně říká, že program labouristů je na jejich straně.

Corbyn odhalil nejradikálnější program za desítky let, napsal levicový list The Guardian. Podle něj plány labouristů týkající se daní a investic odborníky »zaskočily«. Financial Times ovšem tvrdí, že plány labouristů »vyvolaly obavy napříč korporátní Británií«. Podle konzervativního bulvárního listu Daily Mail je program »marxistický« a »nejlevicovější«, jaký kdy labouristé měli. »Corbyn vyhlásil válku manželství, dědictví a firmám,« tvrdí list. Rodiny by podle něj v případě uskutečnění labouristických plánů ochromily dopady »rozhazovačného řáděn«. Ke kritice se přidal i další pravicový bulvár Daily Express. Podle něj jsou avizované plány labouristů »ochromujícím daňovým nájezdem« na peněženky daňových poplatníků.

Řada konzervativních listů včetně The Times cituje varování Ústavu pro finanční studia (IFS), podle kterého investiční plán labouristů založený na zvýšení daní »zkrátka není věrohodný«. The Times rovněž tvrdí, že by daňová zátěž v případě naplnění labouristického programu byla nejvyšší od druhé světové války. List The Daily Telegraph v ekonomické příloze píše, že »labouristé vyhlásili válku« londýnskému finančnímu centru City.

Levicový bulvární list Daily Mirror podle očekávání podpořil labouristy, když čtenářům sdělil, že labouristický program je na jejich straně. Plány by podle něj přestavěly »zemi zpustošenou devíti lety ochromujícího šetření konzervativců«. Deník i, který je stručným výtahem z hlavních článků serveru Independent, píše o »bezprecedentním mrhání« veřejnými penězi. Zároveň připomíná, že mají labouristé jen tři týdny na to, aby dohnali desetiprocentní náskok konzervativců v průzkumech veřejného mínění. Server Politico připomněl, že před posledními volbami obsahoval labouristický program řadu populárních opatření a byl zlomovým bodem v kampani, neboť největší opoziční straně zvýšil podporu. Labouristé mj. plánují zvýšení mezd, firemních daní, investice do školství a zdravotnictví či znárodnění železnic, vody a pošty. Větší sociální spravedlnost ovšem pravice odmítá.

(ava, čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.7, celkem 3 hlasy.

(ava, čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


fronda
2019-11-24 01:46
Nebude umožněno jeho volební vítězství. Přinejhorším ho královna
prostě nejmenuje ministerským předsedou.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.