Jeremy Corbyn. FOTO - Wikimedia commons

Corbyn: Odírají zaměstnance

Britská opoziční Labouristická strana v sobotu uspořádala manifestaci před jedním ze skladů společnosti Amazon v severoanglickém Sheffieldu. Lídr strany Jeremy Corbyn v projevu kritizoval nadnárodní společnosti, ve kterých podle něj panuje kultura daňových úniků a odírání zaměstnanců na platech.

Labouristé před prosincovými parlamentními volbami slíbili, že velké nadnárodní společnosti dodatečně zdaní, aby získali prostředky na rozsáhlé investice do infrastruktury. Zvýšit chce strana v případě svého vítězství také minimální mzdu, a to ze současných 8,21 na deset liber na hodinu. »Řeknu to úplně jednoduše takhle: pokud obchodujete v Británii a vyděláváte v Británii, plaťte daně v Británii, a to přesně my navrhujeme,« řekl Corbyn před skladem Amazonu. Kritizoval firmy, které svá sídla přenášejí do daňových rájů. »Daňové zákony napsala vláda a jsou navrženy tak, aby povzbudily investice, a my investujeme hodně do vytváření pracovních míst a infrastruktury po celém Spojeném království,« uvedl v reakci na Corbynovu kritiku Amazon. Společnost letos oznámila, že hodlá v Británii vytvořit 2000 nových pracovních míst, a jejich celkový počet tak přiblížit ke 30 000.

Labouristé podle v sobotu zveřejněného průzkumu agentury YouGov zaostávají za konzervativci premiéra Borise Johnsona o 12 %. Zatímco vládní strana by podle něj dostala nyní 42 % hlasů, nejsilnější opoziční strana 30 %. Liberální demokraté by podle ankety dostali 16 %. V případě referenda o brexitové dohodě vyjednané vládou Labouristické strany by její lídr Jeremy Corbyn zaujal neutrální stanovisko a neprosazoval žádnou ze dvou možností. Opoziční předák v pátek tento svůj záměr potvrdil v debatě s občany, kterou vysílala BBC. Před diváky postupně předstoupili lídři čtyř nejsilnějších politických stran a museli se vypořádat s těžkými otázkami i bezprostředními reakcemi publika. Johnson řekl, že bez dokončení brexitu nelze skutečně oživit ekonomiku Británie.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 3 hlasy.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.