Ilustrační FOTO - Haló noviny

Rozpočet Ústeckého kraje je navržen

Radní Ústeckého kraje navrhli pro rok 2020 rozpočet se schodkem 865 milionů korun. Počítá se s příjmy téměř 20 miliard korun. Největší investice směřují do dopravy. Rozpočet budou na prosincovém zasedání schvalovat zastupitelé.

»V rámci možností je rozpočet vyvážený. Samozřejmě, že jednotlivé odbory chtěly podstatně více, než kolik je pro ně navrženo,« vysvětlil hejtman Oldřich Bubeníček (KSČM). Schodek mají pokrýt úvěry a peníze uspořené v předchozích letech.

Hejtman Oldřich Bubeníček (KSČM).

Návrh počítá s příjmy 19,978 miliardy korun a výdaji 20,843 miliardy korun. »Vysoká částka je v rozpočtu na dopravu, protože se nakupují nové autobusy, aby se stabilizovala dopravní situace v kraji. Tam se peníze dát musí, aby se lidi dostali v pořádku do práce, děti do škol,« řekl Bubeníček.

Ústecký kraj musí zajistit financování 133 příspěvkových organizací, mezi kterými jsou střední školy, dětské domovy, domovy pro seniory, muzea, galerie, Severočeská vědecká knihovna a další.

Kapitálový rozpočet ve výši zhruba 2,5 miliardy korun je zaměřen na investice do majetku kraje. Investice ve výši téměř miliardy korun jsou vyčleněny na rekonstrukce silnic druhé a třetí třídy včetně mostů a výstavbu cyklostezek. Počítá se s dotacemi na podporu zdravotnictví, obnovu venkova, s příspěvkem pro dobrovolné hasiče.

(ste)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.8, celkem 5 hlasů.

(ste)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.