Šlégr už není trenérem Litvínova

Jiří Šlégr rezignoval na funkci hlavního trenéra extraligového Litvínova. Severočeský tým, který prohrál posledních pět zápasů a v tabulce soutěže je předposlední, dočasně povedou dosavadní asistenti Radim Skuhrovec a Jindřich Kotrla a s nimi sportovní ředitel Josef Beránek. Nového hlavního trenéra Verva hledá.

Jiří Šlégr skončil na lavičce Litvínova jako hlavní kouč. FOTO - archiv

Olympijský vítěz z Nagana Šlégr, který je zároveň šéfem klubu, chtěl opustit střídačku Litvínova již před měsícem. Představenstvo ale tehdy jeho rezignaci nepřijalo. V úterý klub v krátké tiskové zprávě oznámil, že Šlégr jako hlavní kouč končí. Již tentýž den se přitom tým doma utká v zápase 22. kola v podkrušnohorském derby s Karlovými Vary.

Litvínovu, který v předchozím ročníku hrál ve skupině o udržení, se od začátku sezony vůbec nedaří. Na kontě má z odehraných 21 zápasů jen 18 bodů a Pardubice jsou za ním jen kvůli horšímu skóre. Severočeši sice na úvod porazili Brno, ale pak vyšli pětkrát bodově zcela naprázdno a nedokázali dosud vyhrát dva zápasy po sobě.

Šlégr (48) se jakožto předseda představenstva opětovně vrátil na litvínovskou střídačku před koncem února, kdy nahradil odvolaného Milana Razýma. Přestože Verva ani poté nepostoupila do vyřazovacích bojů o titul, klubové vedení rozhodlo o jeho pokračování u mužstva.

Šlégrova rezignace je čtvrtým předčasným trenérským koncem v této sezoně extraligy. Nejdříve byl po porážce 4. října ve Zlíně v 7. kole odvolán z lavičky Pardubic Ladislav Lubina a tým převzal asistent Radek Bělohlav. Ve Zlíně skončil 17. října Antonín Stavjaňa a nahradil jej Robert Svoboda. A na začátku minulého týdne se na brněnskou střídačku vrátil klubový šéf Libor Zábranský. Stalo se tak den poté, co se bezprostředně po domácím debaklu s Karlovými Vary (2:7) v 19. kole vzdal funkce kouč Petr Fiala.

Změnil se i realizační tým Hradce Králové: Vladimír Růžička starší doplnil 23. října na pozici hlavního trenéra Tomáše Martince.

(red)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4, celkem 1 hlas.

(red)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.