Kometa konečně po měsíci vyhrála

Hokejisté Brna porazili v utkání 22. kola Olomouc těsně 4:3 a po měsíci oslavili v extralize plný tříbodový zisk. Liberec si připsal už osmou výhru za sebou, i když k udolání Pardubic potřeboval nájezdy. Třinec nevyužil možnost posunout se na první místo před Spartu, když ztratil dobře rozehraný duel se Zlínem.

Kometa s klubovým šéfem Liborem Zábranským na střídačce se dočkala. Po měsíci a osmi zápasech, jež za tu dobu odehrála, dosáhla výhry v základní hrací době. Rozhodl gól Lukáše Kucsery, jímž ve 49. minutě zvýšil na 4:2. Hanáci potřetí za čtyři poslední duely nebodovali.

»Olomouc přijela s vizitkou čtyř vyhraných zápasů venku v řadě. Hodně nám pomohlo, že jsme šli do vedení,« uvedl domácí kouč Kamil Pokorný. »Ve druhé třetině nám zase pomohla přesilovka, ve třetí třetině pak gól Lukáše Kucsery na 4:2. V závěru měli nejdříve štěstí hosté, kdy se puk dostal k Nahodilovi snad po třech tečích a pak jsme štěstí měli my, když se Karel Vejmelka výborně přesunul proti poslední střele.«

Hokejisté Liberce zdolali Pardubice 3:2 po nájezdech a prodloužili svou vítěznou sérii již na osm utkání. Rozhodující trefu si připsal kapitán Petr Jelínek. Naopak Dynamo neuspělo popáté za sebou a prohrálo desátý z posledních jedenácti zápasů. Severočeši jsou v tabulce čtvrtí, Pardubice zůstávají poslední.

Zlín zvítězil v Třinci 5:4 po samostatných nájezdech. Hosté přitom prohrávali v polovině utkání 0:3, když inkasovali třikrát během 106 sekund, a ještě v 52. minutě 2:4. Nájezdy rozhodl v páté sérii Valentin Claireaux, Oceláři neuspěli ani ve třetím rozstřelu v sezoně.

Hráči Mladé Boleslavi porazili Hradec Králové těsně 1:0. O jediný gól zápasu se postaral v závěru první třetiny obránce David Bernad. Čisté konto udržel díky 27 zákrokům brankář Gašper Krošelj, jenž neinkasoval ani během 65 minut hry předchozího duelu se Spartou. Středočeši bodovali počtvrté za sebou, z toho třikrát vyhráli. Hradec si připsal v extralize šestou porážku z posledních sedmi zápasů.

Plzeň porazila před vyprodaným hledištěm Kladno 3:1. Asistenci u jediného gólu Rytířů zaznamenal Jaromír Jágr. Litvínov po rezignaci hlavního kouče Jiřího Šlégra zabral a zdolal v podkrušnohorském derby Karlovy Vary 2:1.

Kolo zkompletuje středeční zápas mezi Vítkovicemi a Spartou.