Ilustrační FOTO - Pixabay

Mělník chce dohodu s rybáři

Mělník zachová u cyklostezky u Labe příjezd pro rybáře. Vytvoří ho vysypáním štěrkového pásu podél nyní budované stezky.

Rybáři město oslovili s tím, že stavba cyklostezky zkomplikuje dostupnost rybářských lokalit. Město hledá kompromis, aby vyhovělo všem stranám.

Práce na cyklostezce nedávno začaly u autobusového nádraží a druhá část, kde se nyní intenzivně buduje, je podél řeky. Pracuje se na celém úseku od bývalých starých lázní až na Hadík.

Město také zvažuje, že od soukromé společnosti vykoupí pozemky u cukrovarské zdi, které v minulosti využíval cukrovar jako cestu. Tím by přibyl další přístup k Labi pro veřejnost. Nabídku ale vedení Mělníka zatím neprojednalo, záležet bude i na ceně pozemků.

Aktuálně vznikající cyklostezka propojí autobusové i železniční nádraží s centrem města, poslouží i jako cyklistický průtah. Hotová má být v polovině příštího roku a náklady dosáhnou přibližně 15 milionů korun. Mezi lokalitou Hadík a obcí Kly má cyklostezku dostavět příští rok Středočeský kraj, jde o další část cyklostezky podél Labe.

(zku)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 1 hlas.

(zku)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.