Neutíkejme od současných problémů

Lidský život i naše země mají svou historii. Každá doba, stejně jako ta dnešní, měla svá pravidla prosazovaná zákony. Rozhodně netvrdím, že se vším, co se dělo, lze souhlasit. Jedno však vím jistě - nic nejde vrátit, můžeme jen litovat.

Život však jde dál a věcí k řešení je spousta. Rodiny s dětmi čekají, jak to dopadne konečně s rodičovskou, Sokolovská uhelná chystá útlum těžby – to postihne až tisíc lidí, kteří budou hledat uplatnění. Jsou i další podniky, které snižují počet zaměstnanců. Učitelé se stávají terčem agrese žáků. Tento stupňující se problém je třeba řešit velmi důsledně a urychleně. Nechceme přece, aby se kantoři báli a ze škol odcházeli. Je také alarmující průzkum sociologů, že v bytové nouzi u nás žije přibližně dvacet tisíc dětí. V některých místech je to doutnající problém. Jde tu o dlouhodobě málo řešenou otázku. Sociální podmínky rodin s dětmi si zaslouží velkou pozornost. Nechceme, aby děti byly odsouzeny k životu ve špatných podmínkách, zvláště v případech, že rodiče tuto situaci nezavinili. KSČM v poslední době prosadila mnoho pozitivních kroků ve prospěch občanů. Je však třeba neusnout na vavřínech a v intenzivní práci důsledně pokračovat. Jen tak dojde ke zlepšení situace, kterou svou nekompetentností způsobily pravicové vlády. K tomuto období patří i privatizace a prodeje majetků, které dosud nebyly řádně prošetřeny.

Pavel KOVÁČIK, předseda poslaneckého klubu KSČM


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.1, celkem 27 hlasů.

Pavel KOVÁČIK

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.