Ilustrační FOTO - Pixabay

Pohonné hmoty v Česku od minulého týdne opět zlevnily

Ceny pohonných hmot v Česku od minulého týdne znovu klesly. Benzin Natural 95 zlevnil o tři haléře na průměrných 32,17 Kč/l. Litr nafty stojí v průměru 31,72 koruny, což je o pět haléřů méně než před týdnem. Vyplývá to z údajů firmy CCS, která ceny paliv sleduje.

Analytici očekávají, že v následujícím týdnu budou ceny pohonných hmot stagnovat. "Cena ropy Brent v uplynulém týdnu mírně stoupla na 64 dolarů za barel. Česká koruna stagnuje vůči americkému dolaru v kurzu 23,20," sdělil ČTK analytik společnosti Finlord Boris Tomčiak. Také podle analytika Czech Fund Lukáše Kovandy nelze v příštím týdnu očekávat výraznější cenový pohyb. "Klíčovým důvodem stagnace cen je pokračující celkem stabilní listopadový vývoj cen ropy na světovém trhu. Ropa Brent se celý měsíc pohybuje jen v poměrně omezeném pásmu od 61 do 64 dolarů za barel," doplnil Kovanda.

Nejdražší benzin je nyní v Praze. Řidiči ho u tamních čerpacích stanic tankují průměrně za 32,61 Kč/l. Na Vysočině je jeho cena jen o haléř nižší. Právě na Vysočině se platí nejvíc za naftu, a to v průměru 32,32 Kč/l.

Nejlevnější paliva jsou naopak v Jihočeském kraji. Průměrná cena benzinu je na jihu Čech 31,72 Kč/l, v případě nafty je to 31,27 koruny za litr. Stejnou průměrnou cenu dieselu hlásí čerpací stanice rovněž v Karlovarském kraji.

Natural 95 zdražoval v Česku od poloviny dubna do počátku června, od té doby se jeho průměrná cena postupně snižovala. Cena dieselu rostla do počátku října, v jehož první dekádě se dostala nad 32 Kč/l. V posledních sedmi týdnech klesala.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5, celkem 1 hlas.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.