Ilustrační FOTO - Haló noviny

Kraj si musí autobusy promajímat

Ústecký kraj si zatím bude dál pronajímat několik desítek autobusů pro zajištění provozu linek v regionu.

Krajský soud v Brně zakázal předběžným opatřením plnění smlouvy o dodávce 90 autobusů od firmy Zliner do doby, než o věci rozhodne Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Vyhověl tak stížnosti výrobce autobusů SOR Libchavy. Náměstek hejtmana Jaroslav Komínek (KSČM) řekl, že tímto rozhodnutím antimonopolní úřad potažmo soud nutí kraj, aby si autobusy půjčoval. »Doprava v kraji se tak prodraží, ale s tím nic neuděláme, musíme počkat na pravomocné rozhodnutí úřadu,« uvedl Komínek. Od společnosti Zliner měla Dopravní společnost Ústeckého kraje převzít první autobusy podle smlouvy v prosinci. »Protože nám bylo avizováno, že se nestíhají vyrábět, tak se zatím nic nemění. Autobusy si budeme půjčovat,« uvedl Komínek.

Náměstek hejtmana Jaroslav Komínek (KSČM).

Radní Ústeckého kraje už dříve označili nepravomocný verdikt ÚOHS za nezákonný a nespravedlivý, proto se obrátili na soud. »Je smutné, že krajský soud rozhodl o námitce firmy SOR během pár dnů a se správní žalobou, kterou Ústecký kraj podal před dvěma měsíci, se nic neděje,« uvedl Komínek. Kraj věří, že soud vyhoví žalobě a od prvopočátku všechna rozhodnutí ÚOHS v tomto směru zruší.

Dopravní společnost Ústeckého kraje už dříve převzala všech 71 objednaných autobusů od firmy Scania. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) v dubnu rozhodl o zákazu plnění rámcových smluv, nikoliv ale o kupních smlouvách samotných. Protože se mezitím autobusy vyrobily, antimonopolní úřad správní řízení zastavil. Zakázka na celkem 161 autobusů je za více než miliardu korun.

(ng)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.6, celkem 11 hlasů.

(ng)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.