Maltský premiér Joseph Muscat. FOTO - Wikimedia commons
AKTUALIZOVÁNO

Malta bez premiéra?

Maltský premiér Joseph Muscat se ještě v pátek chystal podat demisi, do naší uzávěrky se tak ale nestalo. Informaci přinesl místní tisk s odvoláním na zdroje z jeho okolí. Včera pak přišla informace, že za předsedu vlády se postavila koalice, takže s odstoupením to asi nebude tak horké.

Premiér čelil v posledních dnech stále silnějším výzvám k odstoupení kvůli novým informacím ve vyšetřování vraždy novinářky Daphne Caruanaové Galiziové z roku 2017. Kvůli kauze odstoupili tento týden už dva ministři jeho vlády.

Maltské úřady propustily na kauci z vazby i místního podnikatele Yorgena Fenecha, který je hlavním podezřelým z objednání novinářčiny vraždy. Bude ale dál sledován policií, aby neuprchl ze země, jako se o to už pokusil minulý týden.

Joseph Muscat stojí v čele vlády od března 2013 a nyní čelí podle místních médií největší politické krizi. Od čtvrtečního večera zasedala mimořádně několik hodin vláda, dopoledne Muscat navštívil prezidenta George Vellu. Před úřadem vlády i ve čtvrtek večer demonstrovali lidé za premiérovo odstoupení. Byl mezi nimi podle ČTK i syn zavražděné novinářky Caruanové Galiziové Matthew.

(rom)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.7, celkem 3 hlasy.

(rom)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.