Tragická nehoda v Rusku

Při nehodě autobusu na ruském Dálném východě v neděli ráno místního času zemřelo nejméně 19 lidí, včetně 12leté dívky, informují ruská média. Podle nepotvrzených informací agentury Interfax je obětí 20. Dalších zhruba 20 cestujících utrpělo zranění, stav tří z nich je podle ČTK velmi vážný.

Nehoda se stala zhruba 6300 kilometrů východně od Moskvy. Autobus, v němž bylo 43 pasažérů a řidič, jel ze Sretensku do Čity, ale přibližně 60 kilometrů od Sretensku sjel z mostu a spadl na zamrzlou řeku Kuenga.

Agentura Reuters v této souvislosti uvedla, že stav ruských silnic patří k nejhorším na světě. Vloni na nich podle tohoto zdroje zemřelo 18 214 lidí. Příčinou bývá vedle špatného stavu silnic i technický stav vozidel či lidský faktor. Agentura ale zapomíná na to, že Rusko je největší zemí světa – a v takové udržovat perfektní stav je těžké!

Příčina včerejší nehody autobusu není prozatím známá. Mluvčí dopravce agentuře TASS sdělil, že firma měla všechna povolení v pořádku, včetně technického osvědčení, a že řidič byl podle ní zkušený. Podle listu Kommersant autobusu před sjezdem ze silnice praskla přední pneumatika.

(rom)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.7, celkem 10 hlasů.

(rom)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.