Ilustrační FOTO - Pixabay

Z bytu školníka mateřinka

Na mateřskou školu pro 24 dětí přestavěli v Jablonci nad Nisou nevyužívaný byt školníka. Kapacita Mateřské školy Nová Pasířská se díky tomu rozšířila o další třídu, dosud měla čtyři.

Proměnou prošla i zahrada mateřinky. Na projekt za 31 milionů korun získala radnice bezmála 17 milionů z Integrovaného plánu rozvoje území aglomerace Liberec - Jablonec nad Nisou (IPRÚ).

»Kromě nové třídy vznikl také nápaditě řešený prostor pro spaní, šatna, sociální zařízení i sklad hraček. Rekonstruovaný objekt má výtah a s druhým pavilonem jej spojuje dřevěný krček, který poslouží částečně jako ochrana dětí před sluncem,« doplnil náměstek primátora Petr Roubíček (ODS).

Práce trvaly dva roky a zkomplikovala je skála, na kterou dělníci narazili při budování kanalizační přípojky. Areál také dostal nové venkovní osvětlení přístupového chodníku, upravené je i vedení plynu, nová je vodovodní přípojka z ulice U Nisy.

Jablonec nad Nisou zřizuje 18 mateřských škol, jejich kapacita je plně obsazená. V letošním roce do nich chodí 1644 dětí, z toho je zhruba 170 dětí mladších tří let. »Ačkoliv se nám stále daří umísťovat všechny děti, které přijdou se svými rodiči k zápisu, potřebujeme kapacitu navyšovat. Na začátku roku se nám podařilo otevřít třídu pro 24 dětí ve mšenské školce v ulici Josefa Hory, další je tady v Nové Pasířské,« řekl náměstek pro školství David Mánek (ANO).

Město také plánuje rekonstrukci a dostavbu Mateřské školy Montessori v části Vrkoslavic. Na projekt za 44,4 milionu korun získal magistrát dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP). Pokryje zhruba 64 procent nákladů. Kapacita mateřinky by se měla po přestavbě zvýšit o 16 míst, radnice ale teď řeší, kam zhruba 60 dětí dočasně umístit. Práce by měly začít příští rok v červenci a hotovo bude až na konci prázdnin 2021. »Další navýšení kapacit o 44 míst umožní realizace dvou nových tříd v Mateřské škole Arbesova,« dodal Mánek.

(zku)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: pro článek zatím nikdo nehlasoval

(zku)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.