Advent na zámku

V prostorách Středočeského muzea v Roztokách u Prahy se v neděli 8. prosince uskutečnil celodenní program Adventní neděle na zámku.

V zámku i podzámčí probíhaly výtvarné dílny a workshopy, na nádvoří byly stánky s originálními, ručně vyráběnými dárky, zámecká kuchyně nabízela tradiční pokrmy, třeba vánočku nebo oukrop. Pohodový druhý advent zajišťovala i káva, svařené víno nebo různé dobroty.

Nechyběly ani komentované prohlídky probíhajících výstav muzea. Program zpestřilo i divadlo Vánoční putování s anděly a koncert pěveckého sboru Local Vocal.

»Advent v Roztokách ukazuje nejen obvyklé předvánoční dění, ale i možný prostor pro rozvinutí spolupráce v oblasti kreativních průmyslů, zde třeba na platformě Design Locku,« podpořil akci po své návštěvě předseda krajského výboru pro památkovou péči, kulturu a cestovní ruch Zdeněk Štefek.

Adventní trhy na nádvoří s Design Lockem přinesly Dílnu PAG, Nakladatelsví Meander, Náramky ZeMě, Galant Socks, Originálně Sešito, HattuBerry, Zuceramics, Atelier radost, z Lesa, Candy Soap, Dražovického medaře Valentu, Glassor, By pajahu, Sizyzu design, Pytlíkárnu, Sem tam perník, Moris´s Café, Keramiku Alena Trojanová či Kavárnu Kofííí.

(zs)

FOTO - autor


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: pro článek zatím nikdo nehlasoval

(zs)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.