FOTO – autor

Osobnosti kraje dostaly ceny

V Leteckém muzeu Metoděje Vlacha v Mladé Boleslavi se udělovaly letošní Ceny hejtmanky Středočeského kraje. Do druhého ročníku přišlo 33 nominací.

»Měl jsem tu čest být i v hodnotící komisi pro tyto ceny, ocenění si jistě zaslouží všichni, vždyť dělají našemu kraji dobré jméno. Nebylo to jednoduché vybrat v každé kategorii vítěze,« poznamenal předseda krajského výboru pro památkovou péči, kulturu a cestovní ruch Zdeněk Štefek (KSČM).

Kulturní program zajišťovaly vítězky pěvecké soutěže nadace La Sophia.

Cena za kulturu byla udělena sochaři panu Jiřímu Hamplovi, který se podílel na památníku lidických dětí v Lidicích. Cenu v kategorii Společenská odpovědnost získal pan Josef Zicha, v kategorii Kultura/společenská zodpovědnost pan Karel Lojka a v kategorii Sport Kristina a Josef Splavcovi. V kategorii Podnikatel pan Petr Kožený (in memoriam), v kategorii Pracovník ve veřejném sektoru paní Anna Vrbovcová. V kategorii Hrdinský čin paní Ivana Jirochová, která vytáhla souseda z hořícího domu, v kategorii Věda, výzkum, vzdělávání pan Cyril Höschl. Cenu veřejnosti získal pan Josef Kessler, který obdržel 36738 hlasů z celkových 71643.

(zs)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.3, celkem 3 hlasy.

(zs)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.