Marek Ztracený vyhrál soutěž mezi zpěváky loni.

Osmadvacátý ročník hudebních cen Žebřík byl slavnostně zahájen

Hlasování hudebních příznivců na internetových stránkách zahájilo 28. ročník ceny Žebřík. Výsledky organizátoři vyhlásí 13. března v plzeňském areálu DEPO2015. O vítězích v deseti kategoriích se bude rozhodovat v lednu a únoru. Během ceremoniálu vystoupí Monkey Business, Mňága a Žďorp, Marpo & TroubleGang, Michal Prokop s Framus Five či John Wolfhooker. Informoval o tom na počátku nového roku ředitel cen Žebřík Jarda Hudec.

V průběhu šestihodinové show budou 13. března odměněni tři nejlepší interpreti nebo kapely v každé kategorii. Vítězové obdrží bronzové sošky z dílny sochaře Václava Česáka. Loni se hlasování zúčastnilo zhruba 10 000 fanoušků.

»Jsme rádi, že po delší době na Žebříku zahrají Monkey Business, Marpo s TroubleGangem i Mňága a Žďorp, jejichž poslední alba patří k tomu nejlepšímu na naší hudební scéně a koncerty těchto kapel bývají strhující. Velkou ctí pro nás bude rovněž hostit vystoupení Michala Prokop s legendárními Framus Five,« uvedl Hudec.

Zpěvačka Žofie Dařbujánová v rámci 26. ročníku cen Žebřík

V loňské anketě Žebřík si nejvíce cen odnesli Tomáš Klus, Marpo a skupiny Lucie a Monkey Business. Zpěvákem roku se stal Marek Ztracený, zpěvačkou roku se v hlasování veřejnosti stala Barbora Poláková. Kapelou roku byli zvoleni Monkey Business. Nejlepší videoklip Zlatíčka podle hlasujících natočil Kapitán Demo. Speciální cenu pořádajícího magazínu iReport převzal Vladimír Mišík.

Jaká jsou pravidla?

Hlasování v prvním kole probíhá od 1. do 31. ledna a vzejde z něj pět nominovaných v každé z deseti kategorií. Druhé kolo, které poběží od 1. do 29. února, určí pořadí na 1., 2. a 3. místě, a tedy držitele cen. Nominovaní z prvního kola budou uveřejněni 1. února na www.anketazebrik.cz, v abecedním pořadí.

Anketa je rozdělena do dvou hlavních částí: domácí část a zahraniční část. Obě čítají deset kategorií: 1) skupina; 2) album; 3) skladba; 4) videoklip; 5) zpěvák; 6) zpěvačka; 7) objev; 8) akce; 9) film; 10) průser roku. Zahraniční část není limitována kolem nominačním, lze v ní libovolně hlasovat od 1. 1. 2020 do 29. 2. 2020. Z nominačního kola vzejdou tři vítězové v každé kategorii, kteří obdrží nejvíce hlasů:
(1. místo – nejvyšší počet hlasů, 2. místo – druhý nejvyšší počet hlasů, 3. místo – třetí nejvyšší počet hlasů).

(mac)

FOTO – ČTK/Miroslav CHALOUPKA


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5, celkem 3 hlasy.

(mac)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.