Myslivec postřelil kolegu

Pětasedmdesátiletý myslivec podle policie v pátek na Bruntálsku postřelil o čtyři roky mladšího kolegu. Podezřívají jej z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.

Uvedl to mluvčí bruntálské policie René Černohorský. Výstřel z kulovnice muže zasáhl pravděpodobně nešťastnou náhodou do zad v Bohušově při přípravě na lov.

Ilustrační FOTO - Pixabay

Událost se stala kolem 14.00 v lese zvaném Mrchoviště nedaleko Bohušova. Oba muži seděli na zemi a připravovali se na lov divočáka. »Starší z mužů vstával a v ruce držel legálně drženou zbraň, kterou si chtěl připravit k lovu divokého prasete. Při tom však došlo k výstřelu z nabité zbraně a kulová střela zasáhla na zemi sedícího muže do zad,« uvedl Černohorský.

Ani jeden z myslivců podle něj nebyl pod vlivem alkoholu. Muž, z jehož zbraně výstřel vyšel, je podezřelý z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Ve vězení může strávit až osm let.

Zraněného muže kolegové dopravili do nedaleké vesnice, kde si ho převzali záchranáři. »Zasahující lékař zjistil známky střelného poranění v oblasti trupu. Postižený byl v době zásahu při vědomí. Vrtulník jej pak transportoval do Fakultní nemocnice v Ostravě,« uvedl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

(cik)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 4 hlasy.

(cik)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.