Ilustrační FOTO - Pixabay

Kraj pomůže s přechodem na DVB-T2

Ústecký kraj poskytne téměř dva miliony korun na pokrytí nákladů na přechod na nový vysílací standard DVB-T2.

Dotaci mohou získat zařízení poskytující sociální služby, řekl hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček (KSČM). Dotace je určena pro všechny pobytové služby bez rozdílu, kdo je jejich zřizovatelem. Změna vysílání se Ústeckého kraje dotkne po 30. lednu.

O peníze mohou zažádat krajští i obecní provozovatelé služeb i neziskové organizace. Konkrétně jsou to domovy pro seniory, domovy pro lidi se zdravotním postižením, domovy se zvláštním režimem, sociální služby poskytované ve zdravotnických zařízeních lůžkové péče, chráněná bydlení, azylové domy a další.

Předpokládaný celkový objem peněžních prostředků vyčleněných z rozpočtu kraje na tento dotační program činí 1,942 milionu korun. »Často je televize pro lidi, kteří mají omezený pohyb nebo mají nějaké znevýhodnění, jediný kontakt se světem. Chceme, aby tito lidé mohli sledovat televizi jako doposud. Myslím, že částka bude prospěšně využita,« uvedl hejtman.

(ng)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.6, celkem 5 hlasů.

(ng)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.