Ilustrační foto - wikimedia commons

Nesouhlas s pokusy o revizi 2. světové války

Druhá světová válka se stala velkou tragédií nejen pro evropské národy, ale pro celý svět a zůstaly po ní desítky milionů mrtvých.

Norimberský tribunál stanovil přesné právní vymezení tehdejších událostí a uložil tresty zločincům, kteří páchali barbarské zločiny proti lidskosti.

V průběhu doby se bohužel začalo nejen zapomínat, ale tehdejší události začaly být úmyslně zneužívány v souvislosti s politickou situací. Rozhořčení vyvolává ničení pohřebišť vojáků, kteří padli při osvobozování Evropy.

Považujeme za nezbytné, aby v historických knihách pro školy a univerzity všech zemí Rady Evropy byly poskytovány pravdivé informace týkající se 2. světové války, a to na základě pozic schválených Norimberským tribunálem v roce 1947.

V předvečer 75. výročí konce 2. světové války nesouhlasíme s jakýmikoliv pokusy o zvrácení historické pravdy a vyzýváme k podpoře celosvětového uznání vítězství nad rasismem ve 2. světové válce a respektu k památce bojovníků proti nacismu ve všech zemích, a to jako součásti globální paměti lidského dědictví.

(za)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.9, celkem 27 hlasů.

(za)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


hajek.jiri51
2020-01-28 20:12
Kdo przní dějiny je dobytek (tím dobytkem ale, aby bylo jasno,
nemyslím krávy, voly, osly, svině a jiná užitečná zvířata).
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.