Ilustrační FOTO - Pixabay

Vykalkulovaný kompromis britské vlády

Británie povolí čínské společnosti Huawei Technologies omezený podíl na budování mobilních sítí páté generace (5G). Informovala o tom britská vláda. Čínský podnik rozhodnutí vítá.

Huawei se nesmí podílet na budování bezpečnostně důležitých sítí, dále sítí na místech, jako jsou vojenské základny či jaderné elektrárny, a jádra sítě. Co se týče zbytku pokrytí, nemůže překročit hranici 35 procent.

Rozhodnutí by mohlo narušit vztahy Londýna a Washingtonu. Spojené státy totiž Huawei kvůli účelově vykonstruovanému podezření ze špionáže pro čínskou vládu z budování svých sítí 5G vyloučily a ke stejnému postupu se snaží přimět i své spojence.

Britská vláda přitom konkrétně čínskou společnost nejmenovala, rozhodnutí se týká »vysoce rizikových dodavatelů«.

Omezená působnost firmy Huawei při budování sítí 5G je podle zdrojů Reuters »vykalkulovaným kompromisem«, který může Londýn předložit Washingtonu jako tvrdé opatření a který zároveň přijmou britští operátoři, kteří už vybavení čínské společnosti používají.

Společnost Huawei je největším světovým výrobcem telekomunikačních zařízení. Spojené státy jí ve skutečnosti chtějí od britských sítí 5G odříznout proto, že žádná americká firma nemůže nabídnout odpovídající technologii za konkurenceschopnou cenu.

(ici)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.8, celkem 6 hlasů.

(ici)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


slechta48
2020-01-30 17:11
NÚKIB varoval před možností Huawei účastnit se výstavby sítí 5G.
Do aukce kmitočtů pro 5G se proto nikdo nepřihlásil. Ani se nedivím,
ten kdo je staví je na indexu ...
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.