Dívejme se na svět reálnýma očima

 

V poslední době se vzhledem k rozšíření sociálních sítí můžeme dozvědět spoustu věcí. Některé odpovídají realitě, jiné slouží pouze k účelové manipulaci. A tak se dovídáme »zaručené« zprávy, které nás často naplní beznadějí. Dívejme se na svět reálnýma očima a hledejme především pozitiva. I tak má náš denní život k řešení spoustu problémů.

Podle výsledků průzkumů jsou příjmovou chudobou ohroženy »jen« 3,4 % pracujících. Prý je to jeden z nejlepších výsledků v EU. Přesto je však třeba zdůraznit, že např. ženy mají o 22 % menší platy nežli muži. Největší problémy mají matky samoživitelky a osamělé důchodkyně. Výdaje na bydlení a další položky na chod nijak výjimečné domácnosti jsou pro ně velmi zatěžující. Jsou také rozdíly mezi podmínkami života lidí v různých oblastech naší republiky. Venkovské destinace jsou mnohem chudší než např. Praha nebo Brno.

Zlí jazykové tvrdí, že podnikání v Česku není vůbec procházka růžovou zahradou a člověk musí být připraven na všechno. V poslední době opět na povrch vyplouvají různé skupiny tzv. šmejdů a snaží se nabízet nejen zboží, ale i služby. Zvláště u seniorů mnohdy dosáhnou svého cíle. Jejich nabídky z energetické oblasti jsou podvodné a často způsobí, že přechod k jiným dodavatelům energií vytáhne lidem z peněženek více peněz, nežli platili u původního dodavatele. Také různé nabídky »zaručeně« působících léků na internetu za nehorázné vysoké ceny působí problémy. Víra v zázračné uzdravení je velmi silnou motivací ke koupi a těmto obchodníkům nese velké peníze. Proto je dobře, pokud zvláště starším lidem pomohou děti nebo známí vysvětlit, že tyto zdánlivě výhodné nabídky jsou pouze cestou k obohacení lidí, kteří v sobě nemají ani kousek slitování.

Pokoutný prodej různých léků prostřednictvím internetu velmi narůstá. Mnohdy se jedná i o prášky, na které může vzniknout závislost. Nejlepším řešením je navštívit příslušného lékaře a nepodléhat tomu, že si podle sociálních sítí dokážeme sami diagnostikovat své potíže a najít způsob léčení.

KSČM dlouhodobě prosazuje nejen bezplatné, ale i dosažitelné zdravotnictví. V menších městech často vzniká problém, že k nejbližšímu lékaři je daleko. Chybí praktičtí lékaři, dětští specialisté, často z měst mizí i pohotovostní služby. Proto je nutné se co nejvíce zasadit o nápravu stávající situace.

Emil PERNICA, zastupitel města Blansko a předseda OV KSČM


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.9, celkem 35 hlasů.

Emil PERNICA

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


jmarek3
2020-02-06 16:33
Ano děkuji komunistům, že vytvořili za 40let velmi dobré
zdravotnictví, dokonce i na venkově.Proto se musím omluvit ,že v roce
1989 jsem se na nádvoří Nové radnice v Brně zúčastnil odvolání
primátora Brna p.Pernici.Dnes je to v nemocnici děs( mám zkušenosti s
moji maminkou ), ale za to nemohou lékaři, za to může společenské
uspořádání Česka.
velkymaxmilian
2020-02-05 20:05
Nejreálnější a nejobjektivnější pohled na svět kolem nás nabízí
okna blanenského a vyškovského "óvečka" KSČM v podání
soudruhů Pernici a Zachariáše, přímo úhelných kamenů rubriky
"publicistika"...
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.