Ilustrační FOTO - Pixabay

Energetici obnovili po úterním větru všechny dodávky proudu

Energetici společnosti ČEZ opravili všechny poruchy na rozvodné síti, které v úterý způsobil silný vítr. Firma o tom informovala na twitteru. V úterý večer bez proudu zůstávala zhruba tisícovka jejích odběrných míst, zejména na severovýchodě Moravy a ve Slezsku. Závady po úterním větru odstranila i společnost E.ON, ráno ale mohly být dodávky proudu podle mluvčí firmy Martiny Slavíkové někde opět přerušeny, vítr totiž Česko zatím neopustil. Energetici následky silného odstraňovali celé úterý, dopoledne bylo i 16.500 domácností bez proudu.

Zaměstnanci E.ON během úterý většinu poruch způsobených větrem opravili a v podvečer bylo v distribuční síti bez elektřiny několik stovek domácností ve Zlínském kraji. Podle Slavíkové se přes noc podařilo tyto poruchy opravit.

Silný vítr dorazil do Čech v úterý brzy ráno a vyvracel stromy a lámal větve, které poškodily elektrické vedení na mnoha místech. E.ON tak v časných ranních hodinách v jednu chvíli zaznamenal v jižních Čechách 7000 domácností bez proudu. Vítr poté postupně přecházel na východ a přerušil dodávky proudu pro tisíce domácností i na Vysočině a části Moravy a Slezska.

Energetici proto nevylučují další možné závady na dodávkách proudu. "Přes noc nás opět potrápil vítr, sníh a větve padající do vedení. Nově vzniklé poruchy můžete hlásit na https://bezstavy.cz," uvedl v této souvislosti ČEZ.

(čtk)

 


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: pro článek zatím nikdo nehlasoval

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.