Ilustrační FOTO - Pixabay

Senior Taxi v Opavě

Zájemci o službu Senior Taxi z řad opavských důchodců se mohou už nyní do systému registrovat. K lékaři či na hřbitov seniory od 1. dubna zaveze auto dopravního podniku. Za jednu jízdu, kterou si musejí předem objednat, lidé starší 70 let či zdravotně handicapovaní zaplatí 30 korun.

»Ze strany dopravního podniku službu zajistí dispečer, který bude přijímat objednávky. Dále pak řidiči, kteří budou seniory vozit. Zásadní ale nyní je prvotní registrace zájemců. Ti musejí přijít do prodejny jízdenek na Horním náměstí,« upozornil ředitel dopravního podniku Pavel Gebauer. Při registraci dostanou zájemci leták, na kterém budou všechny důležité informace.

Uživatelé Senior Taxi budou moci službu využít čtyřikrát za měsíc, řidič na místě počká nanejvýš 15 minut. Poplatek činí 30 korun za jízdu, kterou si musí senior objednat. Přesáhne-li čekací doba délku 15 minut, řidič na cestujícího nečeká a případná vyžádaná cesta zpět je zpoplatněna také částkou 30 korun. »Taxi nepřepravuje děti do 15 let a vozíčkáře, kteří nejsou schopni vozík opustit, případně jejich vozík nelze bezpečně přepravit,« dodal Roman Konečný z tiskového odboru magistrátu.

Podle Konečného bude od 1. dubna služba půl roku ve zkušebním provozu. Město ji bude dotovat částkou 500 000 korun. Během zkušebního provozu bude k dispozici jedno vozidlo.

(zku)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.4, celkem 5 hlasů.

(zku)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.