Pastrňák klesl na třetí místo mezi střelci

Útočník Filip Chytil se dvanáctým gólem v sezoně podílel na výhře hokejistů New York Rangers nad Torontem 5:3. V druhém středečním zápase NHL si David Krejčí připsal asistenci u rozhodujícího gólu Bostonu v prodloužení s Chicagem. Bruins i díky němu zvítězili 2:1 a uspěli popáté za sebou. V utkání Chicaga s Bostonem se představili čtyři čeští hokejisté, bodově se ale prosadil pouze Krejčí, který v prodloužení přihrál na vítězný gól Charlieho McAvoye. Dvaadvacetiletý bek skóroval poprvé v sezoně.

Krejčího spoluhráč David Pastrňák podruhé za sebou nebodoval a v tabulce střelců klesl s 38 brankami na třetí místo za Alexandra Ovečkina z Washingtonu (40) a Austona Matthewse z Toronta (39), který se proti Rangers prosadil dvakrát.

Chicago se dostalo do vedení v 27. minutě, kdy se prosadil Alex DeBrincat. Aktivnější Boston dokázal o šest minut později srovnat zásluhou Seana Kuralyho. Rozhodující gól McAvoye poté pomohl Bruins do čela celé NHL.

Blackhawks získali bod hlavně zásluhou švédského brankáře Robina Lehnera, který si připsal 38 zásahů. Nejlepší předvedl na konci první třetiny proti Krejčímu. Třiatřicetiletý český útočník zakončoval do odkryté branky, Lehner ale pohotovým skokem dokázal ránu zlikvidovat a udržel bezbrankový stav.

New York Rangers doma porazili Toronto 5:3. Hosté se v 8. minutě dostali do vedení zásluhou Johna Tavarese, ale Rangers odpověděli hned o minutu později. Anthony DeAngelo našel křížným pasem volného Chytila, který z hranice brankoviště usměrnil kotouč za záda Michaela Hutchinsona.

Rozhodující náskok získali domácí v 18. minutě. V čase 17:18 se prosadil Mika Zibanejad, o šest sekund později se za obránce Toronta dostal Chris Kreider a povedenou bekhendovou kličkou poslal Rangers do vedení 3:1.

Toronto po prohře zůstalo desáté ve Východní konferenci a na osmou Floridu nadále ztrácí bod. Kanadský tým ale odehrál o dva zápasy více.