Ilustrační foto - wikimedia commons

Negativní výsledky na koronavirus

Negativní výsledek měly testy na koronavirus všech 56 lidí, kteří byli do čtvrtka v České republice testováni. Na Twitteru o tom včera informoval ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

V ČR se testům podrobili nejen Češi, kteří se v posledních týdnech vrátili z Asie, ale i turisté, zejména čínští, kteří v zemi pobývali a měli příznaky podobné chřipce.

Pěti lidem, kteří byli o víkendu do ČR evakuováni z Číny, se podle středečních informací lékařky z kliniky infekčních nemocí Na Bulovce Kristýny Herrmannové daří dobře a jsou bez příznaků. V nemocnici se jim dvakrát denně měří teplota a nové testy u nich nemocnice plánuje jen při výskytu příznaků, tedy horečky, bolesti svalů nebo kašle. Nákaza se ale potvrdila u jednoho Belgičana, který s nimi letěl v letadle z Číny.

Úřady upozorňují na to, že kromě oficiálních informací se šíří v ČR i nepravdivé. Státní zdravotní ústav včera podle ředitele Pavla Březovského podal trestní oznámení kvůli falešnému dopisu se zfalšovanou hlavičkou SZÚ a podpisem ředitele, který popisuje nařízení přijatá k ochraně před koronavirem. Podle Březovského může jít o šíření poplašné zprávy.

(zku)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.4, celkem 5 hlasů.

(zku)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.