Ilustrační FOTO - Pixabay

Na cestě k odtržení

Při nadcházejících jednáních mezi katalánskou regionální vládou a centrální vládou v Madridu musí být jedním z hlavních témat stanovení termínu pro uspořádání referenda o nezávislosti.

V rozhovoru s Reuters to řekl katalánský premiér Quim Torra. Podle něj už se Katalánsko »nezvratně« vydalo na cestu směrem k odtržení od Španělska. Madrid uspořádání plebiscitu a případnou nezávislost Katalánska jednoznačně odmítá. »Budeme mít nezávislost,« řekl Torra. Mluvit o nějakém konkrétním časovém horizontu, kdy by se mělo referendum o samostatnosti uspořádat, je podle katalánského premiéra předčasné. Právě toto téma by se ale podle něj mělo objevit v rozhovorech se španělskou vládou, které mají začít ještě tento měsíc. Na řešení krize kolem bohatého severovýchodního španělského regionu mají španělští vládní socialisté a katalánští separatisté odlišný názor. Madrid trvá na tom, že referendum je nepřijatelné.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.3, celkem 8 hlasů.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.