Ilustrační FOTO - Wikimedia commons

Kvůli koronaviru se dnes přeruší letecký provoz mezi ČR a Čínou

Začíná platit zákaz přímých letů mezi Českou republikou a Čínou. Opatření zavedla vláda kvůli šíření koronaviru v Číně na neurčito. Zastaveny budou všechny spoje mezi Prahou a čtyřmi čínskými městy. Celkem bylo spojů 12 týdně. Loni využilo tyto lety 188.000 cestujících v obou směrech. Stejné opatření v poslední době zavedly kvůli koronaviru i některé další země.

Zákaz vydalo ministerstvo zdravotnictví formou ochranného opatření podle zákona o ochraně veřejného zdraví. Stejným způsobem už ministerstvo postupovalo minulý týden, kdy instruovalo letiště, aby poučovala cestující o symptomech viru a souvisejících opatřeních. Zákaz se podle úřadu týká komerčních letů. Jejich provozovatelům zakazuje lety provádět až do odvolání. Opatření se nevztahuje na vládní letouny.

Dosud mělo pražské letiště přímé spojení do čtyř čínských destinací. Jednalo se o linky letecké společnosti Sichuan Airlines do Čcheng-tu, firmy China Eastern Airlines do Šanghaje a Si-anu a firmy Hainan Airlines do Pekingu. Linka do čínského hlavního města, která fungovala třikrát týdně, brzy skončí natrvalo. Dopravce už dříve oznámil její zrušení od začátku března. Ostatní linky budou po zrušení dočasného zákazu letů do Číny zřejmě znovu pokračovat.

Poslední zpáteční spoj do Číny letěl v sobotu. Jednalo se o linku do Čcheng-tu. Po ranním příletu do Prahy let pokračoval zpátky do Číny krátce po poledni. Dopravce rozhodl o přerušení spojů už před rozhodnutím české vlády. Poslední jednosměrný let do Číny naplánoval na 12. února, ale ten se kvůli vládnímu zákazu nakonec neuskuteční.

Koronavirus se začal loni šířit z čínského Wu-chanu. Celosvětově je několik desítek tisíc případů onemocnění, drtivá většina v Číně.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4, celkem 5 hlasů.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.